گروه تولیدی صنعتی تهرانی

گروه تولیدی صنعتی تهرانی مشتمل بر سه شرکت تهران زرنخ، تهران تک نخ  و تکرنگ نخ در سال 1370 در  زميني  به  مساحت 25000 متر مربع در شهر صنعتي البرز قزوين  تاسیس شد. درحال حاضر ظرفيت توليد این گروه صنعتی 17000 تن در سال بوده كه با راه اندازي فازهاي بعدي اين ظرفيت به 25000 تن در سال خواهد رسید.
محصولات  این گروه  تولیدی  شامل  انواع  نخ POYو نخ  DTY  پلی استر و نایلون 6 در ظرافت های مختلف به صورت مات، نیمه مات و براق و همچنین رنگی با توجه به سفارش مشتری عرضه می شوند.

                                  
            
شركت توليدي تهران زرنخ
شركت توليـدي تهـران زرنـخ در  سال 1380 به منظور تولید انواع  نخ  POY نايلون و پلي استـر تاسيس شد. هم اكنون فـاز اول كارخانه با  ظرفيت  8000 تن در سال در حال توليد بوده و با تكميل فازهاي بعدي ظرفيت اين واحد به 50000 تن در سال خواهد رسيد.
در این واحد نـخ نیمـه آرایش یافته ( POY) نایلون و پلی استر در فرآینـد ذوب ریسی با استفاده از ماشین آلات پیشرفته  Rhodia و  Barmag و تحت کنترل مکانیزه تولید می شود.

شرکت تولیدی تهران تك نخ
شركت توليدي تهران تك نخ در سال 1371با هدف تولید نخ تکسچره شده (DTY) نایلون و پلی استر با ظرفیت تولید 4000 تن در سال تاسیس شد.
به کارگیری ماشین آلات پیشرفته کشش-تکسچرایزینگ Rieter-Scragg مجهز به دو ناحیه اعمال حرارت، امکان تولید انواع نخ استرچ را فراهم آورده است.

شرکت تولیدی تكرنگ نخ
شركـت توليـدي تكرنـگ نـخ  در سال 1376 با هدف رنگـرزی انـواع نـخ نایلـون و پلی استر DTY و POY با ظرفیت 1500 تن در سال تاسیس شد. این واحد با بهره گیری از ماشيـن آلات رنگـرزی Thies  از قابلیـت رنگـرزی انـواع نـخ بـه روش Packaged  Dyeing با بهترین کیفیت و  با توجه به تقاضای مشتری برخوردار است. از سوی دیگر تولید انواع نخ رنگی به روش  Doped Dyeing با استفـاده از مستـربـچ هـای رنگی در مرحله تولید الیاف در واحد زرنخ نیز وجود دارد.
به كوشش  واحد تحقیق  و  توسعه(R&D) ، شرکت  تهران  زرنخ  در  سال 1388  برای اولین بار در ایران موفق به تولید نخ نایلون نانوکامپوزیتی ضدمیکروب (BACTEX) حاوی نانوذرات نقره با ماندگاری دائم خواص شد. که این محصول موفق به اخذ گواهی نانومقیاس از سوی ستاد توسعه فناوری نانو ریاس جمهوری و سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت شد.
در سال 1395 تولید الیاف خنک کننده (COOLTEX) برای نخستین بار توسط این گروه تولیدی صورت گرفت و موفق به اخذ گواهی آزمایشی نانومقیاس از سوی ستاد توسعه فناوری نانو ریاست جمهوری  شد.
در سال 1396 نخ نانوکامپوزیتی سلامتی بخش (HEALTEX) و جاذب بو (DEOTEX) به صورت آزمایشی در این شرکت تولید شد.

    
 
پشتوانه تخصصی به همراه نگرش کیفیت محور شرکت، از سرمایه های اصلی  این مجموعه به شمار می آیند. تلاش مستمر اعضای این  گروه تولیدی و استفاده از ماشین آلات پیشرفته در زمینه تولید  فیلامنت،  در آینده ای نزدیک نوید  عرضه  محصولاتی  جدید  با قابلیت های پیشرفته را به مصرف کنندگان می دهد.